Cariere

La Porsche România îți poți construi cariera într-o organizație care schimbă lumea în care trăim, unde aportul personal este apreciat și dezvoltarea profesională nu se oprește niciodată.

Porsche Romania oferă oportunităţi de carieră pentru toţi: chiar dacă eşti proaspăt absolvent de facultate, te afli la începutul carierei, sau ești un profesionist cu experienţă, care caută schimbarea. Dezvoltarea carierei este o prioritate și oferim o gamă largă de oportunități de învățare, atât la nivel local, cât și global.

Aici găsești oportunitățile actuale din echipa noastră. Chiar dacă nu recrutăm în prezent pentru o poziție compatibilă cu experiența ta profesională, poți trimite aplicația ta pentru a ține legatura în viitor.

Specialist Implementare Electromobilitate

Oportunitate de angajare: compania Porsche Romania caută Specialist Implementare Electromobilitate.

Sarcini și responsabilități:
– Implementare soluții infrastructura energie;
– Implementare oferte specifice de electromobilitate în cooperare cu furnizori externi;
– Implementare de soluții de încărcare rapidă;
– Coordonarea implementării complete a sistemelor agreate de management al energiei;
– Asigurarea construcției rețelei tehnice a infrastructurii de încărcare;
– Supervizare audit infrastructura de încărcare la partenerii autorizați;
– Asigurarea suportului tehnic pentru infrastructura de încărcare la partenerii autorizați;
– Training sisteme de încărcare automobile electrice.
Cerințe:
– Studii medii tehnice în domeniul electrotehnic, studiile superioare reprezintă un avantaj;
– Experiență de 2-4 ani într-o poziție similară;
– Experiență în domeniul electrotehnic;
– Cunoașterea limbii engleze, limba germană reprezintă un avantaj;
– Disponibilitate pentru deplasări/călătorii în interes de serviciu;
– Bune abilitați de operare PC;
– Permis de conducere valid.
Abilități:
– Persoană organizată, responsabilă, aptă pentru a lucra atât individual cât și în echipă;
– Promptitudine, rezistentă la stres;
– Pasionat și interesat de dezvoltare în domenii precum: electromobilitate, managementul energiei, logistică.

Oportunități de angajare în cadrul Porsche Holding Salzburg

Găsiți mai multe detaliile legate de pozițiile disponibile din cadrul Porsche Holding Salzburg mai jos:

SAP FICO Inhouse Consultant

SAP FICO Inhouse Consultant für Frankreich

ProjektleiterIn Einführung von Finanz-Systeme